Jak prasować zielonkę? Przyjedź, zobacz!

Agroma Sępólno wraz z firmą Zetor Polska, w ramach akcji Zetor Tractor Show 2017, zaprasza na pokaz pracy ciągników marki Zetor z maszynami zielonkowymi. Będzie to świetna okazja, by przyjrzeć się ich pracy i sporo o nich dowiedzieć.

Pokazy pracy maszyn rolniczych są atrakcyjne nie tylko dla rolników, bo wielkie, nowoczesne ciągniki i  maszyny rolnicze robią ogromne wrażenie także na mieszczuchach. Dla rolników stanowią przede wszystkim nieocenione źródło praktycznej wiedzy na temat dostępnych na rynku ciągników i maszyn.

W Agromie Sępólno wiedzą to od dawna, dlatego już od ponad 10 lat firma ta, we współpracy z producentami sprzedawanych przez siebie ciągników i maszyn, organizuje specjalne ich pokazy. Są to zarówno pokazy maszyn zielonkowych, jak i uprawowych. Najbliższy pokaz – maszyn zielonkowych produkcji SaMasz Maszyny Rolnicze Białystok, SIPMA Lublin i Metal-Fach Sokółka przy współpracy z ciągnikami Zetor – odbędzie się już w najbliższą sobotę, czyli 27 maja o godzinie 11.00 w gospodarstwie rolnym w Nowych Potulicach koło Lipki.

– Serdecznie zapraszamy na ten pokaz wszystkich zainteresowanych – mówi Mirosław Tomasz z Agromy Sępólno. – To doskonała okazja do zapoznania się ze sprzętem oraz do rozmowy z fachowcami na jego temat. Będziemy też prezentować całą technologię zbioru, począwszy od koszenia i przetrząsania, poprzez zgrabianie, prasowanie, po owijanie zielonki w folię, w której może ona pozostać na polu tak długo, aż będzie potrzebna.

Firma działa na rynku już od 1945 roku, kiedy to powołane zostało do życia Państwowe Przedsiębiorstwo Traktorów i Maszyn Rolniczych. Później kilkakrotnie zmieniana była jego nazwa; działo się tak do 1995 roku, od którego funkcjonuje jako spółka pracownicza pod obecną nazwą, czyli Agroma Sępólno. Agroma zatrudnia obecnie około 80 osób w Sępólnie i 20 innych punktach sprzedaży działających na terenie czterech województw; oprócz kujawsko-pomorskiego, także w wielkopolskim, pomorskim i zachodnio-pomorskim. Jest dealerem szeregu firm produkujących ciągniki oraz maszyny rolnicze. Wykonuje przeglądy i naprawy gwarancyjne, naprawy pogwarancyjne oraz remonty kapitalne ciągników i maszyn rolniczych. Świadczy usługi z zakresu badań i atestacji opryskiwaczy polowych oraz doradztwa technicznego.

Tak rozległa sieć handlowa oraz szeroka oferta powodują, że należy do najbardziej liczących się na rynku firm z tej branży.

Od 2010 roku Agroma Sępólno ma też własny sklep internetowy. Można w nim kupić części, maszyny i akcesoria dla rolnictwa. Dla rolników, zwłaszcza w szczycie prac polowych, ogromnym atutem tego sklepu jest fakt, że średni czas realizacji zamówień na części zamienne wynosi jedynie 48 godzin.