O Firmie

O Agromie Sępolno

Spółka Agroma Sępólno powstała z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego istniejącego od 1949 roku. Od roku 1995 jest spółką pracowniczą zatrudniającą obecnie ok. 80 osób w Sępólnie i w punktach sprzedaży detalicznej w trzech województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz wielkopolskim.

Historia Agromy sięga do 30 marca 1945 roku, kiedy to zostało powołane do życiaPaństwowe Przedsiębiorstwo Traktorów i Maszyn Rolniczych, po dwóch latach przekształcone w zakłady Technicznej Obsługi Rolnictwa.

W 1950 powołano wielodziałowy Centralny Zarząd Technicznej Obsługi Rolnictwa, który był bezpośrednim protoplastą późniejszego Przedsiębiorstwa Handlu Sprzętem Rolniczym.

Struktura w której Centrala sprawuje funkcję Zjednoczenia funkcjonowała do 1982r. Wówczas na mocy ustawy z 1981r. o przedsiębiorstwach państwowych Zjednoczenie ulega likwidacji a przedsiębiorstwa „Agroma” stają się jednostkami samodzielnymi przekształcając się w 1993 roku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

We wrześniu 2010 roku uruchomiliśmy sklep internetowy, który ma ułatwić i usprawnić zakupy części, maszyn i akcesoriów dla rolnictwa. Nowa jednostka prężnie się rozwija i z każdym dniem pojawiają się nowe pozycje w atrakcyjnych cenach. Średni czas realizacji zamówienia wynosi 48 godzin. Zapraszamy do rejestracji i korzystania z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą internet.

 

Oferta

Posiadamy bogatą ofertę handlową w 20 punktach sprzedaży. Duża sieć handlowa jak i szeroki asortyment sprawia, że jesteśmy jedną z bardziej liczących się firm. Wykonujemy bieżące naprawy gwarancyjne oraz remonty kapitalne ciągników i maszyn rolniczych do których udzielamy gwarancji. Stacja diagnostyczna opryskiwaczy polowych wykonuje badania atestacyjne bezpośrednio u klienta. Gwarantujemy fachową obsługę oraz solidne części.

Zatrudniamy profesjonalnie przeszkoloną kadrę, która posiada autoryzację na prowadzenie serwisu sprzedawanego sprzętu rolniczego.

Świadczymy usługi serwisowe w zakresie: napraw i przeglądów maszyn i ciągników rolniczych – także u klienta, badań i atestacji opryskiwaczy polowych, doradztwa technicznego

 

 

Zapraszamy do współpracy!