Silniki Zetor spełniają wysokie normy emisji spalin

Firma ZETOR TRACTORS A.S. rozpoczęła współpracę z firmą DEUTZ AG, która jest jednym z największych producentów silników ciągnikowych na świecie.

ZETOR TRACTORS, która jest największym producentem silników Diesla w Czechach opracowała silniki spełniające wysokie normy emisji STAGE IV co jest wymagane przez przepisy Unii Europejskiej.

Mając na uwadze dalszy rozwój i potrzeby klientów, obok swoich sprawdzonych silników firma ZETOR Tractors A.S. rozszerza gamę silników dostępnych w swoich modelach o silniki firmy DEUTZ AG. Silniki DEUTZ AG montowane będą w nowych seriach modelowych, które zostaną zaprezentowane w latach 2015 i 2016. Silniki te będą wykorzystywane zarówno w mocniejszych jak i słabszych seriach modelowych.

„Współpraca z firmą DEUTZ AG umożliwia nam skoncentrowanie wysiłków na przygotowanie i wprowadzenie do produkcji nowych modeli ciągników ZETOR. Dzięki własnemu ośrodkowi badawczo rozwojowemu oraz linii produkcyjnej, znajdującymi się w Brnie Liśeniu w Czechach, przez które przechodzą wszystkie ciągniki marki ZETOR, możemy ręczyć za jakość naszych wyrobów. Jest to dla nas sprawa kluczowa” –  podkreśla David Kollhammer  – Dyrektor Techniczny ZETOR TRACTORS A.S.

ZETOR nawiązując współpracę z tak znamienitym producentem jak DEUTZ AG wzmocni swoją pozycję na światowym rynku i wpłynie to pozytywnie na jego ocenę w oczach klientów.

Silniki DEUTZ to najnowocześniejsze konstrukcje wykorzystujące system Common Rail. Wyposażone są w system redukcji emisji DVERT (DEUTZ Variable Emission Reduction Technology). Elektroniczne sterowanie za pomocą magistrali CAN BUS umożliwia doskonałą komunikację pomiędzy komponentami ciągnika (układ napędowy, deska rozdzielcza, hydraulika etc) co powoduje zdecydowanie wyższy poziom komfortu obsługi (automatyka sterowania, przekaz parametrów na desce rozdzielczej itp.)

Nowe, kompaktowe silniki  korzystają z najnowocześniejszych  obecnie rozwiązań konstrukcyjnych. Dla użytkownika przekłada się to przede wszystkim na niski poziom hałasu, prostą i komfortową eksploatację oraz niskie zużycie paliwa i długą żywotność.

Do głównych zalet silników DEUTZ podobnie jak oryginalnych silników marki ZETOR  należą ich parametry techniczne np. bardzo wysoki wzrost momentu obrotowego przy niskich obrotach silnika. Wyróżnia je również niskie zużycie paliwa.

NORMA EMISJI STAGE IV

W roku 2014 zaczęła obowiązywać w UE dla ciągników nowa norma emisji spalin STAGE IV dla silników o mocy od 75 do 173 KM. Dzięki wieloletniej pracy nad rozwojem swojej konstrukcji silnika i jego optymalizacji silniki marki ZETOR uzyskały doskonałe wyniki w zakresie zużycia paliwa oraz emisji spalin. Norma STAGE IV charakteryzuje się bardzo wysokimi limitami dotyczącymi emisji tlenków azotu (NOx) w wysokości 0,4g/kWh. Aby spełnić te normy silniki ZETOR wyposażone są w filtr DPF (Filtr cząsteczek stałych) oraz katalizator redukcyjny SCR.

Dynamiczny rozwój konstrukcji silników ZETOR to nie tylko obowiązek spełnienia obowiązujących norm emisji spalin. To przede wszystkim  chęć opracowania coraz lepszych własności silników spełniających wysokie wymagania dzisiejszych użytkowników jak niskie zużycie paliwa, prosta i tania eksploatacja.

Podstawowe informacje o firmie  DEUTZ AG:

DEUTZ AG obchodzi swoje 150 lecie powstania. W 1864 roku była to pierwsza firma, która rozpoczęła produkcję silników i do dziś jest światowym liderem w tym zakresie. Oferuje szeroką gamę silników chłodzonych płynem oraz powietrzem o mocy od 25kW do 520 kW.

Więcej informacji o DEUTZ AG można znaleźć na  www. deutz.de

 

 

Zainteresowany ofertą?

Poproś o kontakt

P.H.S.R. Agroma Sp. z o.o.
ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 15
89-400 Sępólno

Tel: (52) 388 82 20
Fax: (52) 388 57 02
E-mail: biuro@agromasepolno.pl

Sprawdź ofertę sklepu internetowego