Legenda powraca! ZETOR przedstawia nowego CRYSTALA, pierwszy nowy traktor ZETOR z sześciocylindrowym silnikiem

Legenda powraca! ZETOR przedstawia nowego CRYSTALA, pierwszy nowy traktor ZETOR z sześciocylindrowym silnikiem

Firma ZETOR TRAKOTRS a.s., rozszerza swoją gamę nowoczesnych traktorów o nowy model o nazwie CRYSTAL. ZETOR CRYSTAL to po długim czasie pierwszy traktor z portfolio marki, który posiada sześciocylindrowy silnik o mocy 144 i 163 KM. Nowy model wyróżnia się dodatkowo prostą obsługą i niskimi kosztami utrzymania oraz eksploatacji. Dzięki wprowadzeniu nowego traktora dochodzi do poszerzenia gamy modeli marki ZETOR z trzech do czterech. Znakiem rozpoznawczym w zakresie designu nowego modelu ZETOR CRYSTAL będą czerwone koła, które firma planuje stopniowo wdrażać do wszystkich swych produktów.

„Naszym celem jest nieustanna poprawa użyteczności ciągników, czego najlepszym przykładem jest nowy ZETOR CRYSTAL. Ciągniki serii Crystal są w chwili obecnej najbardziej wydajnymi maszynami z oferty naszej marki. Ciągniki te zgodnie z wolą naszych klientów są wyposażone w sześciocylindrowy silnik. Ich głównymi cechami są siła, odporność i wydajność, co z pewnością docenią głównie właściciele wielkich gospodarstw rolnych“ stwierdził o nowym modelu David Kollhammer, dyrektor działu technicznego w firmie ZETOR TRACTORS a. s.

Główną cechą nowego ZETORA CRYSTAL jest wysokiej mocy sześciocylindrowy silnik wyprodukowany przez DEUTZ AG i wyposażony w 24 zaworową głowicę oraz wtrysk Common Rail. Solidny blok silnika tworzy zwartą część konstrukcji nośnej ciągnika, która jest w stanie wytrzymać wysokie obciążenia generowane przez zagregowane z ciągnikiem maszyny. Stała moc silnika w dużym zakresie obrotów zwiększa wydajność pracy i przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa. Do kolejnych nowości technicznych modelu CRYSTAL należy zaliczyć zwiększony rozstaw osi, który wynosi teraz 2 840 mm i przyczynia się do lepszej stabilności ciągnika.

CRYSTAL to prawdziwy HARD WORKER
ZETOR Crystal będzie najciężej pracującym traktorem na rynku ze stajni ZETORA i z pewnością nie zawiedzie swych użytkowników w żadnych okolicznościach. Jego charakter można streścić w jednym zdaniu – HARD WORKER. Z tego względu HARD WORKER stał się kluczowym hasłem naszej wstępnej kampanii marketingowej,“ powiedział Adam Žert, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w ZETOR TRACTORS a. s.
CRYSTAL jest nie tylko wytrzymałym pomocnikiem w codziennej pracy, ale jednocześnie gwarantuje wysoki poziom komfortu pracy. Łatwość obsługi zapewnia skrzynia biegów z zakresem 30 biegów do przodu i 30 biegów wstecznych, która jest obsługiwana przy pomocy trójstopniowego wzmacniacza momentu obrotowego (PowerShift), rewersora hydraulicznego (PowerShuttle) oraz przycisku sprzęgła umieszczonego na dźwigni zmiany biegów (PowerClutch). System zawieszenia osi przedniej składa się z dwóch niezależnie zawieszonych półosi zapewniających bardziej komfortową jazdę z niższym poziomem drgań.

ZETOR Crystal wyróżnia się swoją wszechstronnością. Dzięki standardowemu 4 zakresowemu tylnemu WOM można go wykorzystać do całego zakresu prac polowych od pracy z małym obciążeniem np. kosiarką po maksymalne obciążenia w pracy z agregatami uprawowymi, pługami czy wozami paszowym. Wał odbioru mocy odznacza się dodatkowo wysoką wydajnością pracy przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa.
Nowoczesna elektrohydraulika Crystala przyczynia się do podniesienia wydajności pracy i obniżenia zużycia paliwa o 5-7 procent. Jest ona wyposażona w system HITCHTRONIC, który jako pierwszy został wprowadzony na rynek właśnie przez firmę ZETOR , która zdobyła za to rozwiązanie wiele nagród. Chodzi o system automatycznej regulacji tylnego trzypunktowego zawieszenia. Przy użyciu tego systemu nie trzeba ustawiać i regulować TUZ, wystarczy zadać żądaną głębokość orki i system sam dobierze odpowiednie parametry.

Komfort, ponadczasowy design i czerwone koła
Kabina Crystala jest przestronna i w znaczący sposób eliminuje hałas. Bardziej komfortową pracę kierowcy i mniejsze zmęczenie gwarantuje klimatyzacja oraz amortyzacja kabiny i przedniej osi napędowej. Dla lepszego przewietrzania oraz ułatwienia pracy z ładowaczem czołowym kabina jest dodatkowo wyposażona w otwierane i regulowane okno dachowe. Doskonała ergonomia elementów sterowania umożliwia intuicyjne kierowanie ciągnikiem bez konieczności długiego uczenia się.
Ponadczasowy design ciągników ZETOR Crystal nawiązuje do pierwotnego oryginalnego ciągnika Crystal, który był produkowany przez markę ZETOR od 1969 roku. Nowy Crystal czerpał inspirację od swojego poprzednika w postaci ostrych krawędzi oraz regularnych geometrycznych kształtów nawiązujących do geometrii kryształów. Aktualny model jako pierwszy w historii ZETORA jest produkowany z czerwonymi kołami. Ten szczególny element design firma ZETOR planuje stopniowo wdrażać do całego swojego portfolio ciągników.

Pierwsi klienci będą mogli zakupić ciągnik ZETOR CRYSTAL w miesiącach letnich.

Przegląd innowacji technologicznych nowego Crystala:

 • silniki sześciocylindrowe
 • system wtrysku paliwa Common Rail
 • przedłużony rozstaw osi do 2 840 mm
 • amortyzowana przednia oś napędowa (opcja)
 • szerszy rozstaw kół
 • otwierane okno dachowe z regulacją
 • pompa hydrauliczne o wydajności 85 l/mm
 • hałas w kabinie tylko 73 dB
 • koła przednie 540/65 R 28
 • zbiornik paliwa 300 l + 30 l mocznika
 • nowoczesny design maski
 • innowacyjna deska rozdzielcza
 • czerwone koła

 

Więcej informacji o ZETORZE CRYSTAL można znaleźć na stronie internetowej: www.zetorcrystal.com

Zetor Polska

 

 

Zainteresowany ofertą?

Poproś o kontakt

P.H.S.R. Agroma Sp. z o.o.
ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 15
89-400 Sępólno

Tel: (52) 388 82 20
Fax: (52) 388 57 02
E-mail: biuro@agromasepolno.pl

Sprawdź ofertę sklepu internetowego