Firma SaMASZ wprowadziła kilka nowości w ofercie kosiarek.. Niektóre zostały zmodernizowane, inne zostały poszerzone o nowe modele. Sprawdź co nowego proponuje SaMASZ.

 

Modernizacja kosiarek dyskowych KDTC

Modernizacja maszyn rolniczych zawsze powinna się dostosować do aktualnych trendów w branży. Dotyczy to także maszyn, które od lat są hitem sprzedażowym na całym świecie. Z tego powodu, dobrze znane kosiarki dyskowe serii KDTC, przeszły gruntowną modernizację listwy tnącej. Dotychczas kosiarki KDTC pozostawiały wąsko ułożony – ułatwiając dalszy proces zbioru zielonki, wydłużając jednak czas jego schnięcia. W nowej wersji, maszyna układa szeroki, dobrze napowietrzony pokos. Największą jego zaletą jest znaczne przyspieszenie czasu przesychania, co skraca proces zbioru zielonki. Dzięki opcjonalnym podwójnym zgarniaczom talerzowym, użytkownik będzie wstanie idealnie dopasować szerokość pokosu do przejazdu kolejnych maszyn w procesie zbioru (prasa lub przyczepa samozaładowcza), bez utraty cennego materiału. Kosiarka dyskowa serii KDTC to konstrukcja, która doskonale spełnia najważniejszy cel prac pokosowych – uzyskiwanie paszy najwyższej jakości, bez zabrudzeń i bez niszczenia darni.

 

Poszerzenie oferty kosiarek czołowych serii TORO

Po zeszłorocznej premierze kosiarki dyskowej czołowej TORO z pchanym zaczepem, SaMASZ wzbogacił ofertę o dwa kolejne modele: TORO 260 i TORO 340. Seria kosiarek czołowych Toro dzięki kompaktowej budowie i sprężynowemu odciążeniu jest bardzo lekka i energooszczędna. Odciążenie odbywa się za pomocą precyzyjnie dobranych sprężyn dzięki czemu kosiarka bardzo dobrze dopasowuje się do terenu i chroni darń przed uszkodzeniem. Do zapewnienia najlepszego kopiowania, ciągnik powinien być wyposażony w funkcje pływania przedniego TUZu.

 

Poszerzenie oferty kosiarek czołowych serii KDF

Kolejną nowością w asortymencie kosiarek czołowych serii KDF to maszyna o szerokości roboczej 3,90 m. Stanowi ona jedną z największych kosiarek czołowych dostępnych na rynku dedykowane pod tradycyjne ciągniki. Pomimo wyjątkowo dużej szerokości roboczej, pozostawiany pokos wynosi – w zależności od ustawienia zgarniaczy – od 1,40 m do 2,20 m. Dzięki temu rozwiązaniu pokos nie będzie rozjeżdżany kołami ciągnika i uchroni cenną zielonkę przed zabrudzeniem. Wprowadzenie maszyny o takich gabarytach jest wynikiem ekspansji firmy SaMASZ na rynek północno amerykański, na którym dopuszczalne szerokości transportowe nie są tak restrykcyjne jak w Europie i transportu takiej maszyny po drogach publicznych nie jest wymagane specjalne pozwolenie.

 

Nowa seria kosiarek bijakowych MIDO 200

Najnowszą maszyną z gamy kosiarek bijakowych marki SaMASZ, jest model MIDO 200. Maszyna przeznaczona jest do wykaszania placów, skwerów, boisk, trawników, pasów zieleni, poboczy i parków. Maszyna posiada stały zaczep i agregowana może być z tyłu lub przodu ciągnika. Fabrycznie ustawiona przekładnia pasowa jest przystosowana do napędu WOM 540 obr/min.

 

 

 

Zainteresowany ofertą?

Poproś o kontakt

P.H.S.R. Agroma Sp. z o.o.
ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 15
89-400 Sępólno

Tel: (52) 388 82 20
Fax: (52) 388 57 02
E-mail: biuro@agromasepolno.pl

Sprawdź ofertę sklepu internetowego